Jak bude vypadat blížící se eBasketball Open?

Pod bezednými koši se chystá jedna z velkých událostí podzimu. Tedy přesněji - pod online bezednými koši. Nově vzniklá společnost PGeS, jako esportová divize předního poskytovatele televizních práv společnosti Pragosport, přichází se štědře dotovanou a promovanou akcí eBasketball Open. Jak bude vše vypadat?

Základem projektu bude známá videohra NBA 2K. Už v srpnu budou zahájeny registrace pětičlenných týmů (ideálně by každý tým měl mít i náhradníky pro případ nečekaných absencí), neboť eBasketball Open bude určeno pouze pro hru s pěti hráči, kdy každý gamer ovládá jen svého avatara. Každý hráč bude muset hrát ze svého domova, a proto bude potřebovat vlastní konzoli PlayStation. Bude se hrát v modu current gen, NBA 2K22.

V kvalifikační fázi celé akce, která se odehraje v prosinci (5.12. a finále 12.12.), by se mělo utkat ve dvou miniturnajích osm zahraničních celků a osm českých (vždy ve čtyřčlenných skupinách s následnými zápasy o umístění) a nejlepší dva z každého miniturnaje postoupí do velkého finálového klání nejlepších čtyř.

Podmínkou účasti pro každého hráče (či hráčku) je věk nejméně 16 let. Registraci bude probíhat na esportovém webu pořádající společnosti PGeS.

A nyní ještě příjemná motivace - ve hře budou prize money ve výši 55 000 korun, které si rozdělí nejlepší ctyři týmy premiérového eBasketball Open.

Více info o turnaji se hráči dozví na Discordu.