Ondřej Balvín jako ambasador!

Už nejen prodej televizních práv na přenosy z více než 20 sportů od fotbalu a hokeje přes basketbal až po formuli 1 či tenis. Společnost Pragosport, operující na trhu už přes 35 let, se chce stát významným hráčem i na stále živějším poli esportu. A proto vytvořila svou divizi PGeS, která se právě sílící herní disciplínou bude speciálně zabývat. Hned jeden z jejích prvních projektů přinese velmi atraktivní basketbalové akce.

Mezinárodní turnaj eBasketball Open, jehož základem bude videohra NBA2K, bude průkopnickou akcí nejen pro PGeS, ale i pro celý gamerský sportovní svět na území České republiky. A nebude to pouze díky parádním prize money ve výši 55.000 korun.

Ambasadorem projektu není totiž nikdo jiný než basketbalový obr z českého národního týmu, který se po 41 letech probojoval na olympijské hry, Ondřej Balvín. Ten je sám velmi vášnivým gamerem, navíc se nedávno stal spolumajitelem předního českého profi týmu Sampi.

PGeS se rozhodla napnout síly do esportu ze zřejmých důvodů. Rýsuje se v něm velká budoucnost a nejen díky covidové době si tato sféra nachází čím dál více fanoušků a hráčů. Letošní rok se dá z pohledu společnosti PGeS nazvat jako ”warm-up”. To bude znamenat zorganizování jednoho nebo dvou turnajů na profi úrovni pro české i zahraniční hráče. Tyto akce by mohly sloužit i k rekrutaci zhruba desítky budoucích basketbalových reprezentantů na poli esportu.V rámci reprezentace by pak hráči měli dostat profesionální servis, na který jsou členové esportových organizací v Česku i v zahraničí zvyklí, a to v podobě trenéra, boot kempů, pravidelných tréninků, videorozborů zápasů, pravidelných srazů celého týmu, spojení se zajímavými sponzory i vizibilitu vybraných hráčů ve spotech na platformách Playzone nebo další podobné aktivity.

Že to PGeS myslí skutečně vážně, dokazuje i fakt, že jeho poradním partnerem je známá česká gamingová organizace eSuba. Celý projekt je navíc propojený a podporovaný ze strany České basketbalové federace, jež chce být na poli esportu v nejbližších letech aktivní a má za sebou už i účast v pilotním mezinárodní turnaji Světové basketbalové federace FIBA Esports Open.