Proč právě NBA 2K?

Už dlouho je součástí gamingového světa. A tím pádem i světa nastupující generace (ale rozhodně nejen té), pro kterou esport představuje důležitou bránu na planetu sportu. Videohra NBA 2K je jednou z vlajkových lodí společnosti 2K. Gameři ji „paří“ už 22 let, tedy od roku 1999, kdy se na úplně prvním coveru hry objevila ikona NBA Allen Iverson.

Od té doby si NBA 2K probourává cestu ke stále většímu počtu fanoušků a hráčů. Dostupná je jak pro všechny možné typy konzolí, tak i pro počítače a každý rok na podzim vychází její nová verze.

Letos tohle datum připadá na 10. září, kdy se na trhu objeví NBA 2K22. Hra se špičkovou grafickou úrovní se stále vyvíjí a nabízí neuvěřitelnou škálu herních módů. Základem je globálně známá nejlepší basketbalová liga světa – americká NBA, která je jednou z nejpopulárnějších profi soutěží. Dosud do ní bylo draftováno jen pět českých basketbalistů.

Jaké existují módy?

Každý hráč NBA 2K má možnost vybrat si módy, jako je třeba „Play now“, kde si zvolí libovolný klub NBA a hraje za něj proti různým soupeřům, nebo „Season“, kdy si může střihnout celou sezonu NBA. Největším tahákem NBA 2K jsou ovšem módy „MyCareer“ a „MyTeam“, kterými vás hra absolutně pohltí. Oba módy jsou budovatelské a je možné v nich změřit síly s tvrdou konkurencí!

V MyCareer si vytvoříte vlastního avatara podle své představy a dáte mu dovednosti podle svých preferencí. Například to může být špičkový střelec, skvělý obránce či famózní rozehrávač. Váš „build“, tedy postava, v čase výkonnostně roste podle vašich schopností. Můžete ovlivnit jen svoji postavu a hrajete pouze za ni. Jste draftováni do týmu NBA a máte možnost hrát i v online světě. V onlinu můžete s kamarády vytvořit týmy tří, nebo pěti hráčů a poměřit se s ostatními. A protože ten pravý adrenalin spočívá v týmové hře, tak pokud jsi sám, můžeš se připojit i k někomu, koho neznáš.

Další zajímavý mód MyTeam je zaměřený na sbírání kartiček hráčů, kteří mají různé hodnocení svých dovedností a jména jsou reálná podle hráčů NBA – těch současných i legend známých z minulosti. Zde hrajete za celý tým a můžete se i poměřit s online konkurencí ve světě.

Profesionální basketbalisté také hrají NBA2K

Jak je NBA 2K populární hrou, dokazuje třeba to, že se díky ní dostali ke skutečnému basketbalu současní čeští reprezentanti Patrick Samoura nebo Jan Štěrba. A právě mezi našimi basketbalisty je NBA 2K oblíbenou hrou. To dokládá i fakt, že pivot, hrající na olympiádě v Tokiu, Ondřej Balvín, který je v esportu sám velmi aktivní, se stal tváří blížícího se turnaje eBasketball Open, určeného pro české i zahraniční gamery.

NBA 2K má i své mezinárodní akce se souboji skutečných národních týmů a v USA už také svoji profi ligu NBA 2K League, kde si hráči regulérně vydělávají, a to rovnou desetitisíce dolarů.